martes, 1 de noviembre de 2011

Studijos UGR


Taigi po šiokios tokios pertraukos pasisėmėme daug žinių bei patirties ir bandysime jums viską papasakoti apie Granados universitetą (UGR - Universidad de Granada).
Visų pirma turime paminėti, kad Granada turi tik vieną universitetą, kuris yra išsidėstęs po visą miesto teritoriją ir, kaip patys granadiečiai sako, jog kiekvienas vietinis gyventojas yra vienaip ar kitaip su juo susijęs. Na jeigu lyginsime su tuo, ką turime Kaune, tai mums jis labai primena KTU. Įdomu tai, kad UGR turi ne tik aukštojo išsilavinimo įstaigas, bet taip pat vidurinę mokyklą ar profesines mokyklas, kažką panašaus į kolegijas. Trumpas sąrašiukas:


  • Aukštesnioji statybos inžinerijos technikos mokykla
  • Aukštesnioji architektūros technikos mokykla
  • Aukštesnioji inžinerijos mokykla
  • Aukštesnioji kompiuterinių technologijų bei komunikacijos mokykla
  • Universitetinė slaugos mokykla
  • Universitetinė pradinių klasių edukologijos mokykla
Taip atrodo UGR teikiamos galimybės profesiniam lavinimui įsigyti. Na, o čia sąrašas fakultetų, kuriuos apjungia vienas universiteto vardas, ir į kuriuos atvyksta studentai iš viso pasaulio:
  • Dailės fakultetas
  • Gamtos mokslų fakultetas
  • Fizinio aktyvumo ir sporto mokslų fakultetas
  • Ekonomikos ir verslo mokslų fakultetas (čia mokomės mes)
  • Edukacinių mokslų fakultetas
  • Politikos mokslų ir sociologijos fakultetas
  • Sveikatos mokslų fakultetas
  • Sveikatos mokslų fakultetas Seutoje
  • Sveikatos mokslų fakultetas Melilijoje
  • Darbo mokslų fakultetas
  • Komunikacijos ir dokumentacijos fakultetas
  • Teisės fakultetas
  • Švietimo ir humanitarinis fakultetas Seutoje
  • Švietimo ir humanitarinis fakultetas Melilijoje
  • Slaugymo Melilijoje fakultetas
  • Farmacijos fakultetas
  • Filosofijos ir literatūros fakultetas
  • Medicinos fakultetas
  • Odontologijos fakultetas
  • Psichologijos fakultetas
  • Socialinio darbo fakultetas
  • Vertimo raštu ir žodžiu fakultetas
Ekonomikos fakultetas
Na kaip matote galimybių išties daug, todėl galite ne tik patys važiuoti, bet ir draugus iš kitų universitetų kalbinti. Kaip jau anksčiau minėjome, čia yra būtina ispanų kalba. Aišku niekas netikrino mūsų lygio, nerašėme jokių testų, bet nežinant nei vieno žodžio ispaniškai čia bus ne pyragai... Dėstytojai visi ispanai ir visi dideli nacionalistai, vargu ar išpeši nors vieną anglišką žodį iš jų, net jei kažko nesupranti, manau geriau yra ieškoti angliškai kalbančio ispano studenčioko, kuris tikrai su malonumu su tavimi pakalbės, bet deja ir tokį sunku rasti... Na mums su Laura pasisekė, nes turime vieną labai entuziastingą dėstytoją (finansų valdymas - Direccion Financiera), kuris perdėtai stengiasi viską visiems išaiškinti ir kadangi šis kursas yra susijęs su finansais ir rinkomis, jis žino keletą angliškų terminų ir kartais išverčia, kaip tai turėtų skambėti, tačiau toks stebuklėlis čia mums pasitaikė tik vienas... :). 



Norėtume šiek tiek papasakoti apie tvarkaraščius ir jų sudarymo sistemą. Įdomu yra tai, kad kiekvienas studentas čia pats sau susideda tvarkaraštį, administracija visas pirmo aukšto sienas apkabinėjo plakatais su paskaitomis, jų grupėmis, laikais ir auditorijomis, na o mes turėjome kaip žiopleliai eiti viską skaityti, mąstyti, kas mums tinka, o kas ne, susiderinti laikus, grupes ir dar nepasimesti su kuriuo kursu tu lankysi paskaitas ir iš kokio dalyko, nes mūsų fakultete mokosi ekonomistai, vadybininkai, dalis teisininkų, turizmas, finansai ir marketingas, na ir gali pasitaikyti taip, kad vieną ir tą patį dalyką mokosi ir antrakursiai finansininkai ir ketvirtakursiai teisininkai, tačiau skiriasi paskaitų laikas, vieta ir kartais netgi dėstytojai. Taigi savo tvarkaraštį mes dėliojome nei daug, nei mažai - 4 dienas! Čia buvo pirmas kartas kai 100% sutikome, kad ISM yra jėga, ir kad jie mus yra gerokai išlepinę su informacijos pateikimu ant lėkštutės. Na bet viskas pavyko šauniai, tik vienas juokingas dalykas, kad atvykusios į Granada rugsėjo 17 d., paskaitoms prasidėjus rugsėjo 29 d., mes sužinojome, kad registraciją, dokumentų pridavimas ir tvarkaraščių tvirtinimas prasidės tik spalio 10 d., na o kadangi čia Erasmus studentų daugiau nei visam mūsų ISM lietuvių, tai jie nusprendė kiekvienai šaliai paskirti po atitinkamą registravimosi dieną, ir ką jūs manote, kur papuolė Lietuva? O gi spalio 18 d. :) Beveik paskutiniai... Taigi, susidėjom savo paskaitas, jas lankėm, bet nebuvom registruotos, todėl negalėjom nei naudotis wi-fi, nei turėjome prisijungimo galimybę prie e-learning sistemos, nei gavome informaciją apie paskaitas, nei buvome įtrauktos į sąrašus, nei galėjome daryti grupinius darbus, nes mūsų niekas nežinojo! Na ir kas įdomiausia, kad nebuvome perspėtos apie paskaitų laiko ar vietos pasikeitimus, todėl tikrai ne vieną kartą buvo taip, kad po 30min. lipimo į kalną suvokdavome, kad šiandien ir vėl paskaitų nėra! Ir dar kai kas įdomaus, prisimenate datą, kada mes čia atvykome? Tai va, sužinojome, kad iki spalio galo galime keisti savo tvarkaraštį ir lankomas paskaitas :D Tai kyla klausimas, kaip mes čia mokysimės?! Bet iki šiol viskas tvarkoj, po truputį žengiame į priekį, stengiamės suprasti kuo daugiau, darome namų darbus, nes juos reikia atsiųsti dėstytojams elektroniniu paštu. Beje, dalykai, kuriuos mes mokomės:
  1. Comercio Exterior - užsienio prekyba
  2. Direccion Financiera - finansų valdymas
  3. Contabilidad de Gestion - valdymo apskaita
  4. Economia Española y Mundial - Globalioji ir Ispanijos ekonomika
  5. Direccion comercial - komercinis valdymas


Dabar turbūt įdomiausias dalykas - atsiskaitymai. Pagrinde visų dalykų dėstytojai yra nusprendę daryti vieną didelį egzaminą vasario mėnesį, tai mūsų tikrai neguodžia ypač žinant, kad informacija aprėps viską nuo rugsėjo galo iki paskutinių dienų. Kai kurie pridės taškų už padarytus namų darbus, na o viena dėstytoja, kurios mes dar akyse neesam mačiusios, nes ji laukiasi ir šiuo metu turi problemų, žada mus nudžiuginti netikėtais testukais, todėl užduotis gaunam paštu, turime skaityti krūvą informacijos ir ją pavaduoja jos draugė, kuri vietoj 2 užsiėmimų per savaitę vedą 1, linksma ar ne? Beje, šis dalykas vadinasi Comercio Exterior - užsienio prekyba ar kažkas panašaus, tikrai įdomu ir naudinga, tačiau kai daugiau nei pusę visko turi susivokti pats, tai darosi panašu į savarankišką savęs kastravimą (nepamirškime, kad VISKAS ISPANIŠKAI, o jos duoti konspektai yra rašyti jos pačios ranka...). Šiaip tokiais atvejais, na ir dar kai kas nors neįvyksta, arba vėluoja, arba niekas nieko nežino mes turime savo šūkį: "VIVA ESPAÑA!". Dar keletas pastebėjimų apie patį universitetą; auditorijos visos lygios, ta prasme nėra šlaitinių auditorijų, tik pagrindinės taip vadinamos aulos, kur vyksta konferencijos, svečių paskaitos ar kažkas panašaus. Technika tikrai nėra pati naujausia, kompiuteriai normalūs, interjeras šiek tiek primena ligoninę ar sanatoriją, valgykla nejauki, bet labai pigi ir skaniai duoda valgyti, nors ispanai visi iki vieno valgo ta patį - sumuštinius, kurie atrodo maždaug taip: skrudinta didele skersai perpjauta bandelė ant kurios dedamas sviestas arba pomidorų tyrė su alyvuogių aliejumi ir druską arba šokoladinis sviestas ir geria arba kavą arba kakavą, labai jau neišrankūs. Negalima sakyti, kad nei vienas nevalgo normalaus maisto, bet tikrai retai pamatysi studentą su kepsniuku ar paella savo lėkštėje :). Beje, čia galime nemokamai gerti vandenį ir yra galimybė nusipirkti alaus! 


Pabaigai - vaizdelis kurį matome išėjusios iš paskaitų :)))




No hay comentarios:

Publicar un comentario